Rubber Base

Rubber base er en fleksibel gel, der er udviklet til at forstærke naturlige negle. Den kombinerer styrke med fleksibilitet og tilpasser sig neglenes naturlige bevægelser uden at knække eller løsne sig. Derfor er Rubber Base ideel til dig med tynde, skrøbelige eller skadede negle, som stadig ønsker at bevare neglens naturlige fleksibilitet. Se vores store udvalg af Rubber Base herunder.

Er du nybegynder?

Lad os gøre det sammen. Vi guider dig fra start til slut

Start her
Clear

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

9795 kr13995 krSpar 42 kr
White

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

6995 kr13995 krSpar 70 kr
Ivory

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

9795 kr13995 krSpar 42 kr
Soft Pink

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

9795 kr13995 krSpar 42 kr
Ballerina

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

9795 kr13995 krSpar 42 kr
Dusty Pink

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

8395 kr13995 krSpar 56 kr
Milky Nude

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

8395 kr13995 krSpar 56 kr
Soft Blush

Langtidsholdbar 21FREE Rubber Base

9795 kr13995 krSpar 42 kr
Produkter pr. side:

Det særlige ved Rubber Base fra The Gel Collection

Rubber Base fra The Gel Collection er ikke kun populær på grund af sin styrke og holdbarhed – den er også udviklet med omtanke for både dig, dine negle og miljøet.

Her er, hvad der gør den helt særlig:

  • 🌿 Fri for 21 typer af skadelig og uønsket kemi
  • 💎 Tilføjet mineraler for ekstra styrke og holdbarhed
  • 💧 Let opløselig formular – aftages skånsomt via soak off
  • 🌱 Vegansk og fri for palmeolie

Rubber Base vs. Liquid Builder Gel

Valget afhænger af dine negles behov – ønsker du fleksibel styrke til naturlige negle, er Rubber Base det oplagte valg. Har du brug for maksimal styrke og mulighed for forlængelse, er Builder Gel din go-to.

Liquid Builder Gel

Liquid Builder Gel er en hård gel, som er perfekt til dig med tynde eller skadede negle, der har brug for ekstra styrke. Den egner sig især til at reparere knækkede negle og til at lave korte forlængelser med tipper eller skabeloner.

  • 💗 Ideel til reparation og kort forlængelse
  • 💗 Holder 4–6 uger
  • 💗 Giver en stærk forstærkning
  • 💗 Til dig med skrøbelige negle, der ønsker lidt ekstra længde

Rubber Base

Rubber Base er en fleksibel gel, der styrker naturlige negle uden at gå på kompromis med bevægelighed. Den tilpasser sig neglens naturlige bevægelser og er ideel til dig med tynde, skrøbelige eller skadede negle, som har brug for ekstra styrke uden at miste fleksibilitet.

  • 💗 Til forstærkning af egne negle
  • 💗 Holder 4–6 uger
  • 💗 Bedst til korte til mellemlange negle
  • 💗 Kan opfyldes

Vi har også neglesæt med Rubber Base inkluderet

Vil du hurtigt og nemt i gang med at styrke dine negle?Vi har flere forskellige startpakker, og vi har ligeledes et neglesæt med Rubber Base. I vores startpakker får du alt, hvad du skal bruge samlet ét sted - så det er nemt og overskueligt at komme i gang.

Hurtig levering af Rubber Base

Vi har Rubber Base i mange forskellige nuancer - om du er til de lidt farvede eller helt neutrale.

Bestil i dag og modtag din pakke inden for 1–2 hverdage – så du hurtigt kan komme i gang med at lave stærke, fleksible og smukke negle, der holder 💕